Nový digitální mixážní pult MIDAS M32

3.2.2014

Na veletrhu NAMM Show 2014 v americkém Anaheimu představila firma MIDAS nový digitální mixážní pult M32. 40 vstupních kanálů, 32 předzesilovačů MIDAS a 25 fázově koherentních mix sběrnic nabízí širokou možnost využití a to jak pro práci ve studiu tak pro live produkce.
Při navrhování designu bylo cílem designerů spojit to nejlepší z klasických britských pultů s moderní technologií. Projektanti firmy MIDAS čerpali také z poněkud neobvyklého zdroje a hledali inspiraci v designu luxusních automobilů. Bližší pohled na M32 ukazuje že design je v každém slova smyslu zcela nový, efektivní a elegantní.
Konstrukce mixážního pultu je navržena tak, aby vydržela po dlouhé roky provoz v náročném prostředí živých produkcí. Je použita rámová konstrukce šasi s použitím součástí z karbonu a hliníku pro odlehčení a zároveň pro její pevnost.
M32 je inovativní a použití moderních konstrukčních principů ve spojení s high-tech materiály vytváří mezník v historii mixážních pultů MIDAS.
Vysoce efektivní rozložení ovládacích prvků pultu vychází z desetiletí vývoje a zkušeností uživatelů. Prosvětlené potenciometry, encodery a přepínače umožňují přehlednou kontrolu nastavení a jasnou indikaci stavu z kteréhokoliv úhlu pohledu.
7“ barevný dotekový TFT (Thin-Film Transistor) displej byl zvolen pro jeho vysoký kontrast a velmi dobrou čitelnost a přehlednost i za denního světla což je ideální například pro Open Air festivaly. Displej disponuje vysoce výkonnými hmatovými snímači, které okamžitě reagují na dotek.
Inteligentní konstrukce mixážního pultu poskytuje možnost kontroly a ovládání všech důležitých funkcí jako jsou efekty, měření, směrování signálu atd jedním nebo dvěma stisky příslušného tlačítka.
DCA (Digitally Controlled Amplifier) skupiny umožňují kontrolu několika signálů najednou aniž by byly ve skutečnosti smíchány do podskupiny sběrnice. 8 DCA skupin dává možnost ovládat více signálů jedním faderem (například kompletní mix bicích, sekce zpěváků atd.)
Napříč mixážním pultem naleznete 11 strategicky umístěných „VIEW“ tlačítek přiřaditelných k různým funkcím. Přes tato tlačítka máme okamžitý přístup k informacím o konkrétní funkci. Pokud například stiskneme tlačítko v sekci Ekvalizér, informace pro ekvalizér daného kanálu se okamžitě zobrazí na hlavním displeji.
Zatímco většina digitálních mixážních pultů nabízí pouze několik uživatelsky definovatelných ovladačů, M32 nastavuje nový standard tím že nabízí celkem 36 plně nastavitelných ovládacích prvků ve třech samostatných vrstvách.
Stejně tak jako u kanálů a sběrnic jsou jednotlivé „Scribble Strips“ určeny pro okamžitou identifikaci jednotlivých tlačítek. Tlačítka jsou definovatelná pro přepínání parametrů on / off, nastavení efektů nebo pro přejití na konkrétní nastavení.
Sběrnice ULTRANET umožňuje přenos až 16 kanálů digitálního signálu do reproboxů po jednom CAT5 kabelu a to včetně dálkového nastavení a ovládání.
M32 je rovněž vybaven 100-pásmovým Real Time analyzérem.
50 efektů včetně nové generace FX Plug-ins jsou založeny na skutečném modelování klasického audio hardware. Konstruktéři v podstatě přestavěli klasická analogová zařízení do digitální domény a to včetně legendárních procesorů jako je UREI 1176, TELETRONICS LA-2A a mnoho dalších. Tyto efekty by v hardware stály desítky tisíc dolarů.
V neposlední řadě je také možno využít 4 kvalitní studiové reverby a 31 pásmové ekvalizéry.
Toto Vám umožní vyměnit Vaše stará zařízení v přídavném racku za plně výkonný kompaktní systém přímo ve Vašem mixážním pultu.
Další informace o novém digitálním mixážním pultu MIDAS M32 získáte na adrese: http://midasconsoles.com/m32_brochure/FLASH/index.html

Fotogalerie

Midas M32

Midas M32_1

Midas M32_2