Nová řada reproboxů Yamaha řady DZR a subwooferů DXS XLF

25.4.2019

Yamaha představuje novou řadu aktivních reproboxů pod označením DZR a subwooferů DXS XLF která je vyvrcholením dosažených zkušeností vývojářů společnosti Yamaha v oblasti zvuku, akustiky a technologie zpracování signálu a to zejména zavedením modelů podporujících technologii Dante. Řada DZR a DXS XLF představuje inteligentní zvukový systém který je zastoupen 3 typy 2 pásmových (DZR10, DZR12, DZR15) a jedním 3 pásmovým reproboxem (DZR315). Subwoofery DXS XLF jsou vyráběny v 15“ a 18“ verzi (DXS15XLF a DXS18XLF).
Všechny reproboxy DZR a subwoofery DXS XLF jsou vyráběny také v „D“ modelech vybavených systémem Dante což umožňuje inteligentní systémovou integraci s mixážními pulty Yamaha a dalšími zařízeními s komunikačním protokolem Dante. U reproboxů DZR a subwooferů DXS XLF v „D“ variantě je tato integrace umožněna prostřednictvím vstupního / výstupního systému Dante I/O (2in / 2out).
Při vývoji reproboxů DZR a subwooferů DXS XLF byl kladen vysoký důraz na dokonalé sladění osazených reproduktorů a zesilovačů a jejich optimalizaci pro nejlepší možný výkon a kvalitu zvuku. Během vývoje byla důkladně testována kvalita a životnost reproduktorů v závislosti na výstupním výkonu zesilovače pro optimální nastavení limitních bodů každého modelu při využití přesného řízení DSP.
Integrovaný DSP procesor s rozlišením 96kHz umožňuje dosáhnout zvuku s vysokým rozlišením a velmi nízkou latencí. Procesory mají instalován systém nastavení FIR-X který byl vyvinut společností Yamaha využívající rázové filtry a umožňuje dokonalejší nastavení crossoveru a EQ integrovaného DSP procesoru. Pomocí systému FIR-X je možno dosáhnout úžasné čistoty zvuku bez jakéhokoliv zkreslení nebo degradace signálu.
Díky dokonalému sladění reproduktorů s integrovanými zesilovači a sofistikovanému DSP procesoru je dosaženo nejvyššího možného SPL ve této třídě reproboxů.
Další informace o těchto výjimečných produktech značky Yamaha získáte na stránkách výrobce:
https://cz.yamaha.com/cs/products/proaudio/speakers/dzr_dxs_xlf/index.html#product-tabs

Fotogalerie

Aktivní reproboxy Yamaha DZR série

Aktivní subwoofer Yamaha DXS XLF-D_zadní panel

Aktivní subwoofer Yamaha DXS15 XLF

Aktivní reprobox Yamaha DZR12

Aktivní subwoofery Yamaha DXS XLF série

Aktivní reprobox Yamaha DZR12-D

Yamaha DZR12-D_zadní panel

3 pásmový reprobox Yamaha DZR315_DSP procesor