Proč Mogami

PROČ MOGAMI?

Existuje důvod proč se říká, že Mogami jsou ”kabely profesionálů”. Prakticky skoro všechna proslulá nahrávací studia jsou zapojená kabely Mogami, což znamená, že téměr všechna hudba, kterou posloucháte prošla kabely Mogami – od Fleetwood Mac po Foo Fighters, od Prince po Pearl Jam, a mnoha dalších.
Proč tedy tolik proslulých umělců a studií dává přednost kabelům Mogami? Odpověď je jednoduchá, Mogami je bezkonkurenční pro svoji preciznost, extrémně nízký šum a rušení, snadnou instalaci, ohebnost a nejvyšší kvalitu. Proto jak profesionálové tak i zvukoví nadšenci hovoří o neskutečné průzračnosti a tichém pozadí kabelů Mogami.

KVALITA MOGAMI

Mogami, to je nekompromisní postoj ke kvalitě, integritě a etickým obchodním principům. Každý metr kabelu je vyroben v Japonsku ve městě Nagano pod přímou kontrolou zakladatele firmy, který stále každodenně pracuje. Mogami jako skutečný profesionál, odmítá dělat jakékoli kompromisy na úkor kvality a nikdy nekopíruje výrobky druhých. Zatímco, v dnešním globálním světě je často nemožné vědět kde je tím skutečným výrobcem značkových kabelů nebo jiných výrobků. Mogami kompletně kontroluje výrobu a vývoj a nikdy by nepoužil „tichého subdodavatele“ jako výrobce svých produktů. Každý výrobek je certifikován a splňuje velmi přísné specifikace, které jsou veřejně dostupné a ověřitelné. Proto ve výrobcích Mogami nejsou žádné „tajné ingredience“ nebo mysticismus, který by způsoboval špičkovou zvukovou a technickou kvalitu. Ta je založena na vysokém know-how materiálu a výrobním procesu. Mogami, navíc také podporuje zodpovědné výrobní procesy a je první kabelovou firmou na světě, která splňovala požadavky RoHS u všech svých výrobků.

HISTORIE MOGAMI

Historie Mogami začala před mnoha desetiletími, kdy vědci z Mogami začali s výzkumem vlivů a rozdílů ve zvukovém signálu, který prochází kabelem.Výsledky výzkumu byly převratné a také kontroverzní, protože většina inženýrů a zvukařů měla v té době za to, že všechny kabely zní stejně. Tento přístup Mogami k tomuto tématu byl tehdy zcela unikátní. Mogami dále investovali mnoho let do výzkumu nízkotraťového transferu signálu. Výsledky tohoto výzkumu vedly k vyvinutí Mogami Neglex, který je bází většiny Mogami kabelů, jejichž kvalita a výsledky změnily postoj celé branže.

FILOSOFIE MOGAMI

Mogami má jasnou filosofii. Navrhnout kabely, které mají nejpřesnější přenos signálu. I když to může vypadat jako samozřejmost, ve skutečnosti hodně výrobců mění barvu svých kabelů podle toho, co oni považují za „nejlepší zvuk“.Problém takovéhoto zabarvování zvuku je v tom, že způsobené zkreslení pernamentně mění signál, který prochází kabelem. Tyhle typy zkreslení sice můžou vylepšit některé nedostatky ve zvukovém zařízení v určitém frekvenčním pásmu, ale zároveň je zhoršují v jiném. Výsledkem je, že esence originálního signálu je navždy ztracena.
Neexistuje žádný zázračný recept na úspěšný design kabelu. Design nejvyšší kvality je kombinace faktorů jako je kvalita a typ vodiče, dielektrikum, geometrie vodičů a stínění, ohebnost vnější bužírky, společně s „fanatickým“ přístupem ke kvalitě výrobku. Pouze technická expertíza společně s mnohaletými zkušenostmi může vést ke špičkovým výsledkům, které předčí ty běžné.