Digitální matrix RTS ODIN - NOVINKA

Na veletrhu NAB 2018 společnost Bosch GmbH představila novinku z oblasti digitálního interkomu. Interkomová matice nové generace RTS ODIN poskytuje nebývalou kombinaci flexibility, škálovatelnosti a plného výkonu a to vše v kompaktním 1U/19“. Kompaktní rozměr 1U/19“ činí ODIN ideální pro přenosové vozy a další aplikace, kde je kladen důraz na úsporu prostoru.
Digitální matrix RTS ODIN kondenzuje desetiletí zkušeností a inovací RTS do kompaktní rackové jednotky a nabízí nejmodernější technologii IP spolu s analogovou konektivitou. Tento revoluční produkt kombinuje funkčnost více technologií RTS do jednoho zařízení.
Tam kde byly produkty digitální matrice předchozí generace podstatně větší a dražší, nová generace matrixu ODIN je navržena tak, aby bylo řešení profesionální matice přístupnější a jednodušší než kdykoli předtím a umožňovala komunikaci pro širokou škálu nových trhů a uživatele všech úrovní.
ODIN poskytuje nejširší interoperabilitu s budoucími, stávajícími i staršími produkty RTS, podporuje technologii OMNEO IP kompatibilní s Dante a umožňuje bezproblémové připojení mezi analogovými 2-wire nebo 4-wire jednotkami a digitálními zařízeními.
Zařízení je vybaveno XLR konektory pro wire partyline v jednom ze tří formátů, které je možné zvolit uživatelem.
V souladu s principy RTS, předstihem a zpětnou kompatibilitou se ODIN může bez problémů integrovat do nejdokonalejších interkomových systémů. Současně poskytuje možnost rozšíření systémů pro menší uživatele, kteří chtějí upgrade stávajících systémů RTS na nejnovější technologie.
S konektory pro technologii OMNEO IP a analog 2-wire nebo 4-wire, podporuje ODIN bezdrátové systémy ROAMEO založené na IP, interkomové stanice řady KP a veškeré analogové stanice RTS. Dante OMNEO je standardem na konektorech RJ-45 nebo je k dispozici s použitím optických konektorů SFP. Vestavěná technologie Dante je kompatibilní s technologií AES67 / AES70 OMNEO. Uživatelé mohou flexibilně definovat porty pro použití libovolného z dostupných typů konektorů. Kapacita dvou karet OMI-64 (64 portů) je 128 kanálů ve formátu OMNEO a je plně kompatibilní s Dante a AES67.
Zařízení má možnost zvýšení počtu portů prostřednictvím upgrade software pro který není vyžadován žádný další hardware. Vzhledem k neustálé potřebě zvyšování kapacity interkomových systémů, je možno ODIN rozšířit ze základních 16 portů na maximální počet 128 portů a zároveň může být propojeno až osm jednotlivých matrixů ODIN prostřednictvím optiky pro vytvoření jediné matice s 1024 porty.
Mezi další výbavu patří redundantní napájecí zdroje a pět chladicích ventilátorů (z nichž dva jsou redundantní). Energeticky úsporný design zařízení používá ke svému provozu méně než 50 W příkonu a tak minimalizuje provozní náklady.
Přední panel matrixu disponuje barevným intuitivním grafickým uživatelským rozhraním, založeným na ikonách, které podporují nejběžnější úlohy nastavení a konfigurace. Aplikace AZedit a IPedit byly aktualizovány tak aby podporovaly ODIN pro složitější konfigurační úlohy.