Novinky

Zúčastnili jsme se festivalu Roskilde

Letos jsme se opět zúčastnili festivalu Roskilde, kde jsme mezi prvními měli šanci vidět řešení Meyer Sound pro Roskilde, jehož je oficiálním partnerem. Meyer Sound zde zastřešoval všechny stage - mezi nimi např. Arena, Avalon, Apollo a hlavní Orange stage, na které vystoupili např. Foo Fighters, Aurora a Skrillex. Již dříve užitý systém PANTHER Meyer Sound nyní nově podpořil reproduktory 2100-LFC.

Nový reproduktor ULTRA-X80 od Meyer Sound

Na InfoComm 2024 v Las Vegas Meyer Sound představil ULTRA-X80 , nejvýkonnějšího člena velmi úspěšné rodiny ULTRA a skok vpřed v technologii reproduktorů s bodovým zdrojem.

Univerzální reproduktor s bodovým zdrojem ULTRA-X80 čerpá jak z akustické linie rodiny ULTRA, včetně ULTRA-X40 a ULTRA-X20 , tak z technologických inovací za průkopnickým velkoformátovým lineárním linkovým reproduktorem PANTHER , který poskytuje bezprecedentní přesnost, výkon, a srozumitelnost v kompaktním balení se snadnou implementací.

Jako každý reproduktor Meyer Sound, zaměření ULTRA-X80 na frekvenční odezvu, fázovou koherenci a věrnost mu umožňuje dokonalé spárování s produkty v ekosystému Meyer Sound pro bezproblémový zvuk v jakémkoli měřítku. ULTRA-X80 a ULTRA-X82 nabízí analogové a MILAN připojení jako standard; rodina ULTRA, PANTHER, 2100‑LFC a rodina subwooferů USW dohromady tvoří nejkomplexnější řadu reproduktorů vybavených MILAN na trhu – všechny využívající oceňovanou integrovanou softwarovou platformu Meyer Sound Nebra.

„S ULTRA-X80 poskytujeme mimořádný výkon v poměru k velikosti spolu s druhem flexibility a jednoduchosti nasazení, díky kterému jsou reproduktory bodového zdroje tak univerzální,“ říká Andy Davies, ředitel produktů a služeb Meyer Sound. „S naší rodinou ULTRA jsme dokázali, kam můžeme dovést naše akustické inovace, a s PANTHER jsme ukázali, že dokážeme škálovat a dodat neuvěřitelný výkon v kompaktním provedení. ULTRA-X80 představuje to nejlepší z obou světů; je to skutečně třída sama pro sebe.“

ULTRA-X80 je evolucí inovativního designu soustředného měniče rodiny ULTRA, který spojuje dva 12palcové neodymové kuželové měniče s otočným vlnovodem 95 x 40 stupňů spojeným se 4palcovým vysokofrekvenčním kompresním měničem. Tato konfigurace zajišťuje hladkou odezvu v celém rozsahu reproduktoru a výjimečné směrové ovládání.

ULTRA-X80 využívá technologii ultralehkého zesilovače Meyer Sound třídy D k poskytování celkového lineárního špičkového výstupu 141 dB SPL v boxu o hmotnosti pouhých 130 lb (59 kg). Výsledkem je reproduktor s bodovým zdrojem, který je schopen poskytnout výkon, čistotu a výkon více reproduktorů s linkovým polem v jediném boxu.

Pro maximální flexibilitu v pokrytí nabízí varianta ULTRA-X82 s těsněji zaměřenou vyzyřovací charakteristikou 50 x 40 stupňů. ULTRA-X82 poskytuje celkový lineární špičkový výstup 142 dB SPL.

Aplikace pokrývají celou škálu od stadionů a arén po divadla, hudební sály, centra múzických umění, vysoce výkonné prostorové aplikace, podnikové AV a další. Sourozenec ULTRA-X80 ULTRA-X82 poskytuje ještě větší flexibilitu pro ty, kteří hledají cílené případy použití.

„Na trhu existuje mnoho aplikací s vysokým SPL, kde pole se dvěma, třemi nebo čtyřmi boxy představovala řešení, protože tradiční produkty bodového zdroje prostě nedokázaly zajistit potřebné pokrytí a výkon,“ říká Davies. "ULTRA-X80 nabízí mnohem jednodušší a nákladově efektivnější způsob, jak se k těmto scénářům přiblížit, aniž by došlo ke snížení výkonu."

„Od živých akcí až po instalace, tato rodina reproduktorů s bodovým zdrojem poskytne zákazníkům způsob, jak přetvořit řešení pro širokou škálu aplikací,“ říká John McMahon, senior viceprezident společnosti Meyer Sound. "Je to víc než jen nový reproduktor - otevírá všechny druhy možností pro ultravýkonnou rodinu ULTRA."

Objednávky na ULTRA-X80 a ULTRA-X82 jsou přijímány od poloviny června a první dodávky se očekávají začátkem roku 2025.

Najdete nás na nové adrese

Nyní již za námi nemusíte jezdit do Chrudimi, nově nás najdete v Praze, na adrese Střešovická 400/3 (vchod z ulice U Laboratoře). Provozovnu zatím stále dolaďujeme, avšak neváhejte se za námi stavit, vše potřebné zde již máme.